Sázky a sázkové kanceláře na internetu

 
 

Nová rubrika

Kapitán Lahm se přidal ke kritikům ukrajinské vlády
Kapitán německé fotbalové reprezentace Philipp Lahm se přidal ke kritice vlády spoluusporiadateľskej země EURO 2012 za přístup ukrajinských úřadů k vězněné expremiérke Julii Tymošenkové a vyzval Evropskou fotbalovou unii (UEFA) na stejný krok.

Lahm v souvislosti se zacházením s Tymošenkovou řekl, že to "nemá nic společného s mým pohledem na demokracii". "V současné politické situaci na Ukrajině nevidím demokratická práva, lidská práva, osobní svobodu ani svobodu tisku," řekl Lahm.

Německý kapitán vyzval UEFA a její prezidenta Michela Platiniho, aby se také přidali k tlaku na Ukrajinu. "Měl by zaujmout jasný postoj. Jsem zvědavý, co řekne," dodal Lahm.

Němci patří mezi favority EURO 2012 a Lahm nepotvrdil, zda by si v případě finálové účasti potřásl v Kyjevě ruku s premiérem Viktorem Janukovyčem. "Pořádně bych si to promyslel. Pokud vím, vítězný ceremoniál vedou pouze lidé z UEFA," uzavřel Lahm.

Ukrajinský soud vůdkyně opozice Tymošenkovou v říjnu odsoudil na sedm let za zneužití pravomoci během působení v úřadě premiérky. Padesátiletá Tymošenková drží hladovku na protest proti svému údajnému týrání ve vězení.